Manželský slib před Bohem potvrdili nejprve v dřevěném kostelíku v Blansku a pak před starostkou Blanska v kabině lanovky nad propastí Macocha.

Kromě rodiny, která čítá dvě děti a pět vnoučat, zlaté manžele doprovázeli mladí fotbalisté z Blanska, celá „Klapzubova jedenáctka“. „Bílá barva jejich dresů nám připomíná bílé družičky, které provázely naši svatbu před padesáti lety,“ uvedla paní Marie. S manželem jsou totiž velkými fanoušky fotbalistů.

O podrobnostech své svatby z roku 1958 už dnes mluvit nechtějí. „Snažíme se dívat do budoucnosti,“ odmítá jakékoliv vzpomínání jednasedmdesátiletá zlatá nevěsta, která je absolventkou několika univerzit třetího věku.

Premiérou byla svatba pro obsluhu lanovky, která turisty vyváží od Punkevních jeskyní k Hornímu můstku Macochy už čtrnáctým rokem. „Žádnou svatbu v lanovce jsme tedy ještě nikdy neměli. Ale kdyby měl ještě někdo zájem, nevidím v tom problém,“ je vstřícný náčelník lanovky Radek Hejč.

Otázka na svatební cestu manžele nezaskočí. „Dnes jsme si vyzkoušeli ten let nad Macochou a bylo to senzační. Tak asi zvolíme let na Mezinárodní vesmírnou stanici, jejíž výstavbě fandíme. Že by jim to tam manžel, bývalý stavbyvedoucí, zkolaudoval,“ směje se paní Marie.