„To si nemůžeme nechat ujít. Atmosféra v městečku byla tehdy super stejně jako program. Myslím, že pro syna to bude velký zážitek. Objednaly jsme s kamarádkou lístky a v pátek s dětmi vyrážíme,“ řekla žena z obce Sedlec na Břeclavsku.

Podle šéfa westernového městečka Jerryho Procházky je o show pod širým nebem velký zájem. Do konce prázdnin proto přidali ještě sedm představení. „Fandí nám i sám velký Manitou. I když pršelo, před představením přestalo nebo se déšť spustil až po tom. Jedná se o velkolepé živé představení pod širým nebem s řadou kaskadérských kousků a pyrotechnických efektů,“ dodal Procházka.

Ilustrační foto.
Nový ředitel umělecké školy v Boskovicích? Zatím v nedohlednu

Boskovičtí se striktně drží filmové předlohy a využívají dialogy i hudbu z původního filmu. Publikum mají zaujmout unikátní kulisy. Šedesát metrů dlouhé kolejiště s tunelem, třítunová lokomotiva, nádraží městečka Roswell a replika dobového saloonu. Nechybí ani devítimetrový vodopád a jezírko. Vstupenka stojí šest set padesát korun na osobu. „V ceně je však i koňská show Geronimo plus další program. A celodenní vstup do městečka,“ upřesnil Procházka.

Autorská práva koupili Boskovičtí na tři roky. Pokud bude představení úspěšné, uvažují o nastudování také dalších filmů - Vinnetou rudý gentleman a Vinnetou poslední výstřel. Ročně navštíví westernové městečko v Boskovicích zhruba sto tisíc turistů.

Dělníci dokončili opravu objektu Zámek 2. Práce stály sedm milionů bez daně.
Hotovo. Další část blanenského podzámčí je opravená