Toho na olešnickou sjezdovku vytáhl kamarád Ivo Blahoňovský z nedalekých Drnovic. „V sobotu mám narozeniny, tak jsme si před oslavou přijeli zalyžovat, když se sjezdovka otevřela. Už jsem se těšil,“ dodal mladík.

Nedočkavě si lyžařské boty nazouval také desetiletý Vítek Novotný z Blanska. „Jsme tady celá rodina. Bráška Jáchym, sestra Amálka a táta s mámou. Už jsem tady toho dřív najezdil hodně a líbí se mi tady,“ usmíval se školák.

Podle správce ski areálu Jiřího Kotlána chtějí v Olešnici dál zasněžovat i při plném provozu. Je nutné vytvořit další zásoby technického sněhu. „Spoléháme na to, že se zase ochladí,“ doplnil Kotlán. Za jednu jízdu letos v Olešnici lyžaři zaplatí čtrnáct korun.

V nedalekém Hodoníně u Kunštátu jsou na tom se sněhem mnohem hůř. „O víkendu rozhodně neotevřeme. Zasněžovali jsme jen několik nocí. To na 550 metrů dlouhý svah nestačí. Teploty nejsou ideální. Využíváme každého mrazu,“ uvedl provozovatel hodonínského areálu Josef Kšica. Sezonu chce zahájit před svátky. „Snad zase začne mrznout,“ dodal Kšica.