„Finalistky zahájily soutěž cvičením společných i jednotlivých sestav aerobiku, které nacvičily na dvou soustředěních v Černé hoře," řekla hlavní organizátorka soutěže Aneta Kuklínková. Do blanenského finále se probojovalo šest dívek v obou kategoriích. Zatímco Dívkou aerobiku se mohla stát soutěžící ve věku od čtrnácti do sedmnácti let, v kategorii Princezna aerobiku o titul bojovaly osmi až desetileté dívky.

„Kromě aerobiku byla další společnou disciplínou promenáda v šatech a rozhovor. Princezny navíc prokazovaly svoje umělecké dovednosti zpěvem, tancem nebo hrou na nástroj. Starší dívky oproti tomu absolvovaly tradiční promenádu v plavkách." dodala Kuklínková.

O vítězkách v hlavní kategorii rozhodovala třináctičlenná porota. Diváci ale mohli rozhodovat o titulech Dívka a princezna aerobiku média. V kategorii dívek získala titul sedmnáctiletá Veronika Kalová z Blanska. „Ocenění od diváků si velmi vážím. Nehlasovali totiž jenom moji kamarádi, ale přišly i hlasy ze zahraničí," řekla k úspěchu.

Za nejtěžší disciplínu soutěže označila Kalová rozhovor. „Ze začátku jsem byla nervózní, ale později jsem se začala bavit," dodala. V kategorii princezen diváci vybrali Natálii Smetanovou z Tachova.

Jako hlavní host finálového večera zazpíval Ben Cristovao. Vystoupil i zpěvák Jan Fanta, který s dívkami natočil speciálně pro finále hudební videoklip, a taneční duo Hybrid's Crew­.

ONDŘEJ EKL