Od jedné hodiny do tří odpoledne nebylo možné automobilem projet po silnici číslo 379 z Blanska na Lipůvku. Úsek od Olomučan až po Šebrov doslova obsadili policisté a s nimi i vyznavači jednostopých vozidel. Právě tento silniční úsek je vyhledávanou lokalitou pro divoké jízdy a nelegální závody.

Akce s názvem "Motocyklisto, nežij vteřinou" byla určená právě motorkářům a jejich bezpečné jízdě.I přes důsledné upozornění policistů na dodržování pravidel silničního provozu a velký zájem ze strany řidičů motorek však dojem z akce poskvrnila vážná nehoda. Na silnici vyhrazené v tu dobou pouze motorkářům došlo k nehodě dvou strojů, při které byli těžce zraněni tři lidé.

"Dva muže a ženu se středně těžkými a těžkými zraněními, jako jsou četné zlomeniny a poranění páteře, jsme převezli do brněnské Úrazové nemocnice a nemocnice v Bohunicích," řekla k nehodě tisková mluvčí jihomoravských zdravotnických záchranářů Barbora Zuchová. U nehody zasahovala sanitka, která byla na akci přítomna po celou dobu jako zdravotnický dozor. Proto byla na místě ihned po nehodě. "Bylo velké štěstí, že byla sanitka tak blízko. Nikdo ze zraněných neupadl do bezvědomí," dodala Zuchová.

Nehodu způsobil jeden účastník srazu, který v nepřiměřené rychlosti nezvládl svůj stroj. V zatáčce přejel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím kolegou. "Policie rozhodně nepochybila. Každý účastník byl poučen o dodržování pravidel silničního provozu, vina je plně na neukázněném motorkáři," řekla k události tisková mluvčí blanenských policistů Iva Šebková. Nehoda jenom potvrdila potřebnost tohoto druhu prevence. "Akci hodnotím jako jednoznačný úspěch. Chtěli bychom v tomto do budoucna pokračovat," shrnula Šebková.

Pozvání policistů oslovilo bezmála dvě stě čtyřicet motorkářů, kteří přijeli z celé Moravy. Policisté na místě promítali záběry z těžkých dopravních nehod na motorce, k vidění byla i poničená kombinéza po pádu na vozovku. Každý si rovněž mohlo vyzkoušet své znalosti dopravních předpisů v testu, svézt se na motocyklovém trenažéru nebo shlédnout ukázky zdravotnické první pomoci. Lidé také měli příležitost nechat si motorku posvětit od blanenského římskokatolického faráře Jiřího Kaňi a jeho kolegy Tomáše Holcnera z Vysočiny, který je sám aktivním motorkářem.

"Je obdivuhodné, že se policistům podařilo oslovit takové množství motoristů. Celou akci vnímám jako velice přínosnou pro obě strany," řekl po jejím skončení blanenský farář Tomáš Kaňa. Nehodu tří účastníků vnímá jako chybu jednotlivce. "Motorka nedělá chyby, chybuje pouze člověk. Je jasné, že nehoda jedince vrhá špatné světlo na celou skupinu, ale je potřeba posuzovat každého zvlášť. Myslím si, nehledě na tuto nešťastnou událost, že tato akce se povedla a měla svůj smysl," dodal Kaňa.