Mezinárodní taneční soutěž O pohár města Kunštátu měla grády. Do městečka přilákala více než tisícovku tanečníků ze všech koutů republiky a také ze Slovenska. „Soutěž pořádáme už po páté. Vystoupí tady osmačtyřicet tanečních skupin z Česka i Slovenska. Máme sedm soutěžních kategorií. Diváci se mohou těšit na sestavy aerobiku, street dance, show dance, disco dance, mažoretky, parketové kompozice i plesové předtančení," řekla za organizátory akce Michaela Bartošová z taneční skupiny Bami KR Kunštát.

Kdo zrovna netančil, připravoval se v hale na vystoupení. Například formace dívek ze školy z Povážské Bystrice pilovala sestavu na jedné z chodeb. „Holky, soustřeďte se. Za chvíli jdete na plac. Hlavně ať nezkazíte začátek," upozorňovala děvčata vedoucí.

Šárka Tomášková z Brna byla na palubovce docela nervózní. Její pětiletá dcera Stela totiž na této soutěži tančila se skupinou Sneaker poprvé. „Jsem nervóznější než dcera. Snad to dobře dopadne. Budu držet palce. Dcera bude tančit street dance " usmívala se maminka.

To tanečnice Adéla Kutinová z třebíčské skupiny M-style byla podstatně klidnější. „Samozřejmě chceme vyhrát. Ale nehrotíme to. Jsou tady lepší. Zatancujeme, jak nejlíp umíme, a nějak to dopadne," řekla dívka.

Podle Bartošové vidělo publikum v sobotu bezmála sto padesát tanečních choreografií. „Že bychom tuto taneční soutěž rozšířili, neuvažujeme. Tančilo tady dvanáct set lidí a to je hodně. Hala není nafukovací. O čem uvažujeme, je uspořádat podobnou akci v létě. Ale zatím nemáme nic konkrétního. Jsou to jen plány," uzavřela Bartošová.