Děti se mohly třeba vyfotit ve sportovní výstroji. „Na našich stránkách lze hlasovat o nejhezčí fotku a vítěze slavnostně vyhlásíme přímo na akci," sdělila mluvčí BambiFESTu Marie Jahodová.

Na akci si budou moci děti a mládež vyzkoušet judo, baseball, nebo si zahrát šachy, zastřílet z luku a zkusit řídit RC modely aut. Kdo si donese kolečkové brusle, může se zapojit také do rychlobruslařského klání a nechat si změřit čas na krátké dráze.

Cílem BambiFESTU je ukázat dětem, jaké mají ve svém bydlišti možnosti zábavy a využití volného času. Na podiu se představí zájmové organizace, spolky nebo sdružení. Zájemci se mohou těšit na cvičení s dětmi s kočárky nebo soutěž talentů, která začne v pátek v půl čtvrté odpoledne. Děti na ní mohou předvést cokoliv, co je baví – zpívat, recitovat nebo tančit a vítěze následně vybere a ocení porota.

Páteční den zakončí večerní festival. Na něm vystoupí celkem jedenáct hudebních skupin z Blanenska a okolí. V případě nepříznivého počasí se program přesune do kina a Dělnického domu.