V pondělí obsadil filmový štáb prostory Býčí skály nedaleko Adamova na Blanensku. „Příběhem se prolíná motiv mizející vody v krajině, který je v současnosti velmi aktuální. Docela nás to limitovalo i při výběru lokality. Potřebovali jsme najít jeskynní prostory s vodou. Například na Slovensku je řada takových lokalit úplně bez vody,“ uvedl režisér snímku Petr Oukropec.

V hlavních dětských rolích se na plátně objeví Josefína Krycnerová jako Liška a Sebastian Pothe jako Martin. Rodiče dětí hrají Ester Geislerová a Kristýna Boková. „Natáčení je super. Spousta legrace a dobrodružství. Nejvíc se mi líbilo lezení po skalách na laně. Dnes budeme v jeskyni hledat královnu podzemní vody,“ řekl před vstupem do Býčí skály Sebastian.

Na jihu Moravy natáčel štáb také na železnici v Jevišovce nebo v kamenolomu v Lažánkách. „Filmem bychom chtěli navázat na tradici československých rodinných filmů jako Páni kluci nebo Chobotnice z druhého patra, které znají děti dodnes,“ dodal režisér Petr Oukropec.

Před pětadvaceti lety debutoval jako producent u celovečerního snímku Indiánské léto. Před sedmi lety premiérově režíroval dětský film Modrý tygr.