Úspěch, který stvrzoval opakovaný potlesk, musel potěšit jak dětské herce, tak pěvecký sbor Perličky, se kterým si nemálo lidí zazpívalo koledy. A nejen ty. „Neumím si Vánoce bez koled představit a takto mnohohlasně se mi líbí nejvíc. Povědomé jsou mi i ty, které jsem se svátky spojené neměla a myslím, že se hezky doplňují," říká přihlížející Marta Koníková.

Ruch kolem vystupujících je patrný navzdory nižší venkovní teplotě, než panovala v minulých dnech. Každý se snaží vidět co nejlépe. Ti, kteří přišli později, hledají ideální výhled z laviček okolo.

Někteří si však zimu až příliš uvědomují. „Šla jsem kolem a ráda bych se zdržela déle. Ale bohužel jsem si zapomněla rukavice, a tak se raději půjdu domů ohřát," sděluje netrpělivě postávající žena své přítelkyni.

Dětem však počasí očividně nevadí. „Letos pořádáme stejnou akci snad podesáté a zima se stala za ty roky takovým jejím koloritem. Hlavně jsme rádi, že po minulých dvou letech, kdy nám akci zkomplikovalo nejdřív právě počasí a poté státní smutek, tentokrát všechno běží, jak má. Na žácích je vidět, že si to snaží vynahradit," usmívá se organizátor akce a učitel blanenského gymnázia, jehož žáci se o program postarali, Vladimír Šenkýř.

Zájem o živý betlém je podle něj čím dál větší. „Samozřejmě ne všechny děti se mohou představení zúčastnit jako herci. Ostatní se tak alespoň rády podílejí na přípravě kostýmů nebo kulis," dodává Šenkýř.