Celkové náklady na obnovu hřišť projektanti vyčíslili zhruba na šest set tisíc korun. „Dotace by měla pokrýt devadesát procent těchto nákladů," uvedla místostarostka Svitávky Miroslava Holasová.

Pokud městys dotaci dostane, chtějí Svitávečtí hřiště obnovit letos v létě. „V lokalitě V Domkách jsme dělali v uplynulých dnech anketu, zda je mezi tamními lidmi o hřiště zájem. Bydlí tam spousta rodin s malými dětmi, takže většina byla pro stavbu," přiblížila Holasová s tím, že nové místo pro zábavu bude sloužit malým i odrostlejším dětem. „Pro malé tam bude především houpadlo na pružině nebo kruhový minikolotoč. Větší děti zase více ocení lanovou pyramidu a šplhací sestavu," popsala Holasová.

Housenka v parku

V místě, kde má nové hřiště vzniknout, je v současné době jen travnatá plocha a pár pozůstatků po bývalém sportovišti.

Nejvíce využívaným hřištěm ve Svitávce je podle Holasové to v parku. „Je ze všech největší. Nyní je tam dřevěná sestava, která už ale pomalu dosluhuje. Plánujeme tam novou herní sestavu se skluzavkou a s horolezeckou stěnou pro děti od tří do čtrnácti let. Dále průlezku ve tvaru housenky. Také tam přibude houpadlo na pružině," popsala místostarostka.

V lokalitě u bytovek je podle ní stávající hřiště v poměrně dobrém stavu. „Proto se jej chystáme jen opravit a doplnit nové posilovací prvky především pro větší děti. Například bradla, šplhací sestavu nebo kladinu na pružině. Přidáme i elipsové zařízení, které by mohli využívat dospělí," řekla Holasová.

Do přípravy projektu se zapojily i svitávecké děti. „Například vytvářely obrázkovou koláž o místních hřištích," dodala místostarostka.