Každý měsíc je na programu jedna etapa. Účastníci ji nemusí běžet, ale mohou ji zdolat i chůzí. „Je to jedno. Stejně jako to, kdy zmíněnou trasu urazí. Klidně v jiný den, než bude vypsaný start. Nejde o akci svázanou pravidly a rozhodčími. Cílem je ale během roku postupně oběhnout nebo obejít celý okres Blansko," dodal Špíšek

Zatím se podle něj do terénu vydala asi stovka lidí. První etapa startovala v lednu v Adamově, druhá v Lipůvce a třetí končila v Černovicích. Tam se bude vybíhat do čtvrté etapy příští sobotu. „Trasy vedou částečně po silnicích, turistických cestách i neznačených stezkách v terénu. Snažíme se co nejvíce kopírovat hranice okresu. Cestou účastníci minou řadu historických nebo zajímavých přírodních míst," řekl Oldřich Šperka, který připravuje trasy etap.

Kolem okresu Blansko skončí svou pouť v Blansku na Rajbasu. Podzimním festivalu filmů, setkání a dobrodružství. „Už přemýšlíme, co podnikneme příští rok. Možná splujeme řeku Svitavu od začátku na konec okresu nebo něco podobného," pousmál se Špíšek.