„Co teprve má dcera, když vodí děti do školky. Silnice plná aut je nebezpečná i pro malé prvňáčky,“ nechala se slyšet žena. Zachránit místní lidi může silnice, která by pokračovala z Ráječka do Rájce – Jestřebí. Uvítali by ji i Spešovští. Letos však začnou pouze přípravné práce.
„Už aby to bylo. Provoz Ráječkem nepolevil ani po objížďce,“ míní ráječkovský starosta Vít Rajtšlégr. Ten už tři měsíce nemá žádné zprávy ze správy a údržby silnic. „Vždy, když tam zavolám, odpoví mi, že se na tom pracuje,“ sdělil. Podle něj je Ráječko na stavbu silnice připravené, souhlasili i majitelé pozemků, přes které cesta povede. Plány pravděpodobně brzdí Spešov.


„Ve Spešově byly nedořešené pozemky. Jednání mezi majiteli těchto pozemků a zaměstnanci správy a údržby silnic nedopadla dobře,“ prozradil místostarosta Spešova Zdeněk Halas. Přitom Spešovští trpí. „Kolem domů nám tu jezdí náklaďáky. Dále musíme počkat s protipovodňovými hrázemi, které závisejí na silnici,“ pokračoval Halas. Než se začala před dvěma lety stavět silnice, měly být podle něj vyřešené majetkoprávní záležitosti.

Více informací se dozvíte ve čtvrtečním vydání blanenského Deníku Rovnost 16. srpna