Návštěvníci se mohou těšit na již tradiční prodej živých ryb, ochutnávku rybích specialit nebo jarmark s nabídkou rozmanitého zboží. „Ryb je dostatek na oba dny. Na prodej budou kapři, amuři, tolstolobici, líni, candáti, štiky nebo sumci,“ informoval šéf jedovnických rybářů Josef Kocman.

Největší zájem bývá podle něj každoročně o kapry, jejichž cena bude stejná jako v loňském roce. „Kilo kapra bude stát okolo osmdesáti šesti korun,“ řekl Kocman.

Na výlov rybníka Olšovce bývá často zvědavých i několik tisíc lidí. „Pro návštěvníky máme připraveny stovky parkovacích míst, včetně dočasných prostor na několika zelených plochách. Ale v sobotní špičce před obědem to určitě stačit nebude. Z tohoto důvodu bych návštěvníkům doporučil, aby přijeli v sobotu brzy ráno nebo až odpoledne. Stejně tak i v neděli,“ sdělil Josef Matuška, který má na starost jedovnická parkoviště. Cena celodenního parkovného je padesát korun.

Ilustrační foto
Akce na podzimní prázdniny? Jízda na koni, výroba ozdob na Halloween, laser game

Návštěvníci výlovu budou muset počítat s určitými dopravními omezeními. Důvodem je oprava hlavního průtahu od kruhového objezdu v Chaloupkách až po čerpací benzínovou stanici.

Silnice je proto momentálně odfrézovaná a obsahuje řadu nerovností. Podle úřadu městyse by zde měli řidiči jet maximálně dvacet kilometrů v hodině a dbát zvýšené opatrnosti. Ti, kteří nechtějí jet na výlov autem, mohou využít posílené linky hromadné dopravy. Jedná se o linku č. 201 z Brna a linku č. 231 z Blanska.

Dopravu na výlov by měly lidem usnadnit také vybrané spoje linky č. 167 z Vyškova, které pojedou bez přestupů v Senetářově až do Jedovnic, odkud budou pokračovat do Blanska.

STANISLAV ŠINDELKA