Kartografická konference potrvá do středy. „Předpokládáme účast odborníků z oboru, ale rozhodně se nebráníme ani hostům mimo něj. Přednášky mají určitě potenciál zaujmout všechny fanoušky historie jako takové," uvedla jednatelka Služeb Velké Opatovice Anna Kaderková.

Na přípravě náplně konference s Velkoopatovickými spolupracují zástupci Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Národního zemědělského muzea. „Pořadatelé se snažili zvolit co možná nejzajímavější témata. Přednášejících bude osm a příchozím přiblíží například budoucnost Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a její projekce do plastické mapy Moravy. S historií map bude souviset také přednáška věnující se jejich meziválečné výrobě," popsala Kaderková.

Kartografické centrum však žije i jinak než aktuální konferencí. „Snažíme se lidem dokazovat, jak užitečné mapy jsou. A nejen to. O víkendu jsme například otevřeli putovní interaktivní výstavu nazvanou Tajemství lidského těla. Počítáme s tím, že zaujme především učitele a žáky základních škol, jelikož značně usnadní například výuku biologie. Zábavnou a hravou formou," dodala Kaderková.