Rekonstrukce zahrnovala výměnu osvětlení, instalaci sádrokartonových podhledů, výměnu dveří a zárubní, nové podlahy a výmalbu. „Stavební úřad najdou lidé v původních opravených kancelářích ve 3. patře budovy na náměstí Republiky. Od 1. července funguje nejen v nových prostorách, ale také podle nového stavebního zákona," informovalo Město Blansko.

Do oprav se dělníci pustili na přelomu března a dubna. Součástí byla i výměna elektroinstalace a strukturované kabeláže. To bylo důležité hlavně proto, aby byl úřad připravený na digitalizaci, kterou přinesl právě nový stavební zákon.

„Ještě týden před spuštěním digitalizace jsme neměli k dispozici prováděcí předpisy k novému stavebnímu zákonu. Radikálně se navýšil také počet žadatelů, kteří chtěli stihnout platnost starého stavebního zákona," uvedla vedoucí stavebního odboru Petra Reisiglová. Věří také, že nová verze systému nebude obsahovat chyby a nefunkčnosti, technické potíže při spuštění ale však podle něj nelze vyloučit.

Nový stavební zákon přináší změny v postupech při povolování staveb, způsobu podávání žádostí a rozsahu požadované dokumentace. Zavádí také nové správní poplatky, jejichž přehled je k dispozici na webu města, a pozměněné elektronické formuláře.

Další etapa rekonstrukce budovy, tentokrát ve 4. patře, bude pokračovat až do konce prázdnin. Odbor školství, kultury a sportu, který byl dočasně přestěhován do zadního traktu budovy na náměstí Svobody, zde zůstane po dobu dalších oprav.