První vyjde na dva miliony korun, druhé má být o dvě stě tisíc levnější. „Vznikne i nové dětské hřiště Na Hraničkách. A rozšíříme také volnočasové a streetworkové vybavení sportovního areálu v parku. Plánujeme třeba obnovit skatepark. Investujeme do něj pět milionů,“ přiblížil mluvčí vyškovské radnice Michal Kočí.

Velké plány má i radnice ve Slavkově u Brna na Vyškovsku. Podle mluvčí města a zámku Veroniky Slámové se dělníci pustí do opravy zámeckých valů, zámecké zdi a stavby cyklostezky do nedalekých Hodějic. „Ta začne už na jaře. Devadesát procent nákladů pokryje dotace,“ přiblížila Slámová.

Dodala, že město počítá také s pořízením nového vybavení pro technické služby i s další fází oprav Palackého náměstí.

V Bučovicích na Vyškovsku pohltí nejvíc peněz obnova lesoparku Kalvárie za pětadvacet milionů, kterou pokryje dotace a rekonstrukce náměstí Vítězství nedaleko centra města. „Jde o celkovou opravu, do které investujeme deset milionů korun,“ přiblížila vedoucí odboru územního plánování tamní radnice Kateřina Trtílková.

NOVÉ SILNICE

Opravy silnic a kulturních zařízení patří mezi největší investice, které mají v příštím roce v plánu města na Blanensku. „Na investice jsme vyčlenili jedenatřicet milionů korun. Z této částky použijeme zhruba deset milionů na opravu místních silnic. Nejdražší bude oprava silnice v ulici Bahna. Počítáme s náklady pět milionů korun,“ nastínila starostka Velkých Opatovic Kateřina Gerbrichová.

Novinky 2018: města opraví sídliště i uliceZdroj: Deník/Ivo Špatný
Podobně jsou na tom i v nedalekých Letovicích. Tam mají naplánovanou třetí etapu opravy silnice, která vede od kruhového objezdu k letovickému zámku. „Začneme hned na začátku jara, asi v dubnu. Cena stavby je necelých čtrnáct milionů korun,“ informoval letovický starosta Vladimír Stejskal.

V Blansku se v příštím roce dočkají oprav tři ulice, dno krytého bazénu nebo sídliště Zborovce. Na rekonstrukci Komenského, Brněnské a Dobrovského ulice zamíří téměř čtrnáct milionů. „Největší opravné práce čekají sídliště Zborovce. Tam spustíme první etapu obnovy sídliště. Předpokládáme, že spolkne devět a půl milionu korun,“ oznámil blanenský místostarosta Jiří Crha.

Pokračovat v pracích na rozšíření silnice v ulici Osvobození pod kostelem svaté Barbory chtějí v Adamově na Blanensku. S rekonstrukcí začali už na podzim. „Vše by mělo být hotové v polovině roku 2018,“ sdělil starosta Adamova Roman Pilát s tím, že náklady na opravu cesty jsou devět milionů korun.

Rozsáhlá oprava infrastruktury a zdrojů energií čeká boskovickou nemocnici. „Náklady jsou patnáct a půl milionu korun. Necelých deset milionů vloží boskovická radnice do opravy Dukelské ulice. Jde o společnou investici města, svazku vodovodů a kanalizací a správy a údržby silnic. Pokračovat se bude i v opravách horní části areálu letního kina. Na ty jsme vyčlenili šest milionů,“ uvedla Hana Nedomová, starostka Boskovic.