Úředníkům komplikují hladký průběh odbavování zákazníků stále stejné překážky. „Od srpna nedošlo v registru vozidel k žádným zásadním úpravám, které by našim zaměstnancům usnadnily práci. Už se sice nestává, že po vypsání patřičných položek systém nahlásí chybu a všechno se musí zapisovat znovu, ale ostatní nedostatky zůstávají neměnné," uvedla vedoucí boskovického odboru dopravy Milada Bělehrádková.

V Blansku jsou na tom podobně. „Z pohledu řidičů už registr vozidel funguje. Přesto pořád vykazuje množství chyb a ovlivňuje rychlost zpracování jednotlivých žádostí," připojil se vedoucí blanenského dopravního odboru Michal Knecht.

Chyby v novém registru jsou způsobeny neúplným přenosem dat z toho starého. „Základních problémů se dá najít mnoho. Nefunguje například aplikace týkající se pojištění aut a zbytečně zdlouhavě se musí postupovat ve chvíli, kdy musíme ověřit informace pro exekutory, soudy a policii. A podobných nedotažeností bych mohla vyjmenovat daleko více," upozornila Bělehrádková.

Ministerstvo dopravy se snaží úřady uklidňovat. „Víme, že všechno neběží tak, jak by mělo. Všechno ladíme a nový systém se bude určitě postupně zlepšovat a zrychlovat," slíbil Roman Kluzák z tiskového oddělení ministerstva dopravy.

Kluzák navíc připomněl, že úředníci mají možnost se přímo na ministerstvo dopravy pomocí systému Helpdesk obracet. „Do něj jsme posílali některé dotazy už v červenci a dosud nám žádná odpověď nepřišla," oponovala Bělehrádková.

Řidičů už se přetrvávající nesnáze nedotýkají tak jako v letních měsících. „Potřeboval jsem zaregistrovat služební auto a šlo to celkem rychle. Na úřednici, která mě obsluhovala, sice bylo vidět, že to ještě není ono, ale když si vzpomenu na minulou návštěvu, jsem mile překvapen," uvedl jeden z řidičů, kteří navštívili blanenský úřad Jaromír Vydra.

I další lidé pokrok oceňují. „Já jsem si šel sice jen pro řidičský průkaz, ale kamarádi kvůli tomu strávili o prázdninách na pobočce i dvě hodiny. No a já jsem byl za deset minut venku. V bance a na poště čekám často mnohem déle," řekl Robert Dvořák.

Změnu alespoň v této oblasti vítají i na úřadech. „Samozřejmě záleží na tom, kolik zájemců naráz přijde, a záleží i na úkonu, takže se může stát, že se menší fronta přeci jen vytvoří. Celková situace je však alespoň u nás daleko lepší," zhodnotil vedoucí blanenského odboru vnitřních věcí Radek Gajdošík.