Důvod změny? Stížnosti některých pořadatelů kulturních akcí na to, že Blue Fun má na bary monopol, a oni pak téměř nic nevydělají. S tím je ale konec. „My budeme obsluhovat hlavně modrý a oranžový bar na malém sále. Ti, kteří s námi nebudou chtít spolupracovat, si budou moci pronajmout červený bar u pódia nebo okénko, tedy takzvaný výdejní bar. Tak tomu bývalo i dosud. Pořadatelé akcí ale měli z výdělků jen kolem sedmi procent. Nyní to bude víc, vždy ale bude záležet na domluvě. Na počtu prodaných vstupenek a dalších věcech," vysvětlil Fiala.

Nový nájemce nyní bary kompletně vybavuje vším potřebným. „Z původního vybavení tady nic nezůstalo, jen lednice. Vypadalo to tady hrozně. Takže tady malujeme nebo doplňujeme poličky, skleničky, ledovač nebo kávovary," sdělil Fiala.

Bary budou mít nově i výčep pro čepování piva. „Návštěvníkům chceme nabídnout také třeba karibské rumy, ginu a kvalitní víno, zkrátka široké spektrum nápojů. První akce se tady bude konat příští týden," upřesnil nový provozovatel.

Shoda při výběru

O provozování barů projevilo zájem pět podnikatelů. Pětičlenná komise, ve které například byl místostarosta Blanska Jiří Crha, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Petra Skotáková nebo ředitel kulturního střediska Jaroslav Jeřábek, vybrala dvě nejlepší nabídky. Za vítěze zvolila Fialu, jako druhého vybrala Libora Nezvala.

Konečné slovo ale měla teprve tento týden rada města, která dostala protokol o přijímacím řízení. Podle starosty města Iva Poláka všech sedm členů rady jednohlasně vybralo Fialu. „Měl podstatně lepší nabídku. Jak ve výši nájemného, tak v celkovém pojetí barů," přiblížil Polák. Pokud by se podle něj nový nájemce z jakéhokoliv důvodu rozhodl provozování barů ukončit, bude muset být vypsáno nové výběrové řízení.

Libor Nezval přislíbil Blanenskému deníku Rovnost z důvodu svého pracovního vytížení vyjádření až příští týden. Podle svých slov poslal do rady otevřený dopis. Zbylé tři uchazeče překvapilo, že je o výsledku výběrového řízení nikdo neinformoval. „O průběžných výsledcích jsem se dozvěděl až z novin. Mrzí mě, že se takhle zachovali a oficiálně nic nesdělili," uvedl Jiří Korčák. Bary měl již před časem pronajaté a nyní v nich chtěl nabízet například různé koktejly.

O pronájem barů měla zájem také společnost Eden JG, která mimo jiné provozuje občerstvení v blanenském Akvaparku. „Když jsme se informovali, jak má naše přihláška vypadat, tak nám sdělili, abychom se zbytečně nerozepisovali. A že nás pak pozvou na osobní pohovor. Bohužel jsme proto podcenili přípravu," popsal jednatel společnosti Jan Gulak.

Ředitel kulturního střediska Jaroslav Jeřábek ale uvedl, že nešlo o klasické výběrové řízení, ale o hledání nového provozovatele formou inzerátu. „Dva nejlepší uchazeči dostali vědět, ačkoliv s mírným zpožděním. Vítěz, kterým je pan Fiala, bude v Dělnickém domě zajišťovat občerstvení na všech akcích, které bude pořádat kulturní středisko. Pořadatelé ostatních akcí si budou moci vše zajišťovat sami. Nově to bude zakotveno ve smlouvě," řekl Jeřábek.