Přihlásili se tři uchazeči.„Všechny jsme pozvali k osobnímu pohovoru, kde představili své vize a plány s městskou nemocnicí. Dále odpovídali na řadu otázek z oblasti provozování zdravotnických zařízení, ekonomie a platné legislativy,“ informoval mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Letos šedesátiletý Miloslav Kavka v současnosti pracuje jako projektový manažer ve společnosti Steiner, která se zabývá tvorbou zdravotnického programového vybavení. Vystudoval strojní fakultu na ČVUT v Praze a London International Graduate School. V minulosti pracoval také na pozici ekonomicko-technického náměstka v Úrazové nemocnici v Brně nebo jako vedoucí obchodního odboru v Nemocnici Na Homolce.

Jednatel Nemocnice Boskovice Dan Štěpánský.
Skončil jednatel nemocnice v Boskovicích. Chtěl ji předat Jihomoravskému kraji

Předchozí jednatel Štěpánský podle svých slov s boskovickou radnicí marně hledal společnou řeč ohledně převodu nemocnice pod Jihomoravský kraj. „Z mého pohledu je to kontroverzí téma. Vnímám, že ze strany města a vlastně i kraje nebyla historicky vzato dostatečná energie, aby se převod uskutečnil. Mít v zádech silného partnera, který je schopen zajistit lepší podmínky pro nemocnici v jeho síti, by mělo v regionu daleko silnější zvuk,“ řekl tehdy Deníku.

Uvedl, že v uplynulých letech se snažil nemocnici dostat do stavu, aby byl převod pod kraj technicky možný. „Věřím, že se to do značné míry povedlo. S městem však máme rozdílný názor na další směrování a budoucnost, proto odcházím,“ doplnil.

Doktoři z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jako jedni z prvních v České republice vyměnili pacientce s artrózou kolen oba klouby najednou.
Potíže i bolesti. Na nové klouby lidé čekají měsíce. V Boskovicích rok a půl

Rezignace podle něj přišla v době, kdy se díky dotacím podařilo obnovit velkou část technologií a platově se přiblížit krajským tabulkám. I přesto se Boskovičtí dlouhodobě potýkají hlavně s odchody lékařů na kliniky v Brně. Pozici jednatele městské nemocnice už jednou složil. Před necelými dvěma lety. Tvrdil, že organizace potřebuje novou krev a dynamického manažera. Po jednání ze zástupci města ale nakonec výpověď stáhl.

Do nemocnice nastoupil před sedmi lety jako ekonomický náměstek a po odchodu svého předchůdce Miloše Janečka zaujal jeho místo. Starostka Jana Syrovátková nedávno sdělila, že město mělo tři možnosti, jak s nemocnicí dál. „Variantu, aby ji provozoval soukromý subjekt, jsme zavrhli. Převod pod kraj není z našeho pohledu v horizontu několika let uskutečnitelný. Plánovaný holding krajských nemocnic nevznikl. Vyjednávání podmínek a případný převod není krátkodobá záležitost. Za nás je tak nyní převod pod kraj ve výhledu několika let prostě nemožný. Snažíme se pod záštitou města proto zabezpečit chod nemocnice a zachování zdravotnické péče minimálně v takovém rozsahu jako dosud,“ poznamenala.