O vybudování pobočky zde měla zájem společnost Mountfield, která se specializuje na zahradní techniku, nábytek a bazény. Podle Chrásta se jedná o investici do padesáti milionů korun. Projekt má však zpoždění. „Obchody už měly stát. Lokalita se však nachází v záplavové oblasti a stále řešíme protipovodňová opatření a další povolení. Projekt stále platí a v Letovicích ho chceme uskutečnit,“ poznamenal Chrást. Obchody by tam podle něj mohly stát do dvou let.

U nových obchodů vznikne i parkoviště pro přibližně třicet aut. Záměr vítá i vedení letovické radnice s tím, že místním i lidem z okolí nabídnou obchody nové služby. „Město je projektu nakloněné. Pokud se investor do stavby pustí, prodloužíme Českobratrskou ulici, která bude sloužit jako příjezdová cesta,“ řekl místostarosta Letovic Jiří Palbuchta.

Hobby market by v Letovicích uvítal například jeden z místních obyvatel Jaroslav Chloupek. „Spousta lidí zde má zahrady, nebo bydlí v rodinných domcích. Já třeba potřeboval strunovou sekačku a musel pro ni do sousedních Boskovic. Myslím si, že hodně zákazníků by přijelo i z okolních vesnic. Navíc plánovaný obchod má dobrou polohu u hlavního tahu,“ dodal muž.

Skluz má také výstavba obchodního centra v sousedním Blansku v lokalitě Poříčí. To bude stát v místech, kde má na na pronajatých pozemcích města skleníky a zahradnictví společnost Zera Rájec.

Investor stavby je firma M.S. Blanenská. V roce 2015 vyhrála výběrové řízení, které město na využití pozemků u řeky Svitavy vyhlásilo. „Čekali jsme na vyjádření Povodí Moravy a ministerstva zemědělství. Pozemky leží blízko protipovodňových opatření, které vodohospodáři postavili za pomoci evropských dotací. Nesmíme je narušit. Kvůli dotačním podmínkám jsme museli podat žádost o schválení stavební výjimky,“ uvedl před časem jednatel firmy Zdeněk Přichystal.

Zástupci ministerstva a státního podniku žádost letos schválili. Podle odhadů by mohli dělníci začít stavět ve druhé polovině příštího roku a stavbu dokončit o rok později. Komplex s šestnácti obchody lidem nabídne prodejny s oblečením, nábytkem, elektronikou, hračkami či potravinami.