V novém areálu vzniknou hned dvě hřiště. Na prvním z nich si lidé budou moci zahrát basketbal nebo volejbal. Menší hřiště, pokryté umělým trávníkem, bude určeno pro florbal, fotbal, či případně tenis. Pro milovníky atletiky bude k dispozici lehkoatletický ovál s tartanovým povrchem, doskočiště i prostor pro vrh koulí.

Radní plánují otevření nového sportoviště na září příštího roku. „Do konce prázdnin bychom rádi sehnali dodavatele. Pokud by se to podařilo, mohli bychom začít se stavbou areálu už v září či v říjnu,“ uvedl starosta Letovic Radek Procházka. I v případě, že by se začátek výstavby pozdržel, začal by areál vznikat nejpozději do konce pololetí příštího roku tak, aby mohl být v provozu od začátku školního roku 2010/2011.

Samotné výstavbě hřišť budou předcházet rozsáhlé terénní práce. „Terén je hodně nerovný, někde je výškový rozdíl i kolem jednoho metru. Proto je potřeba povrch nejprve srovnat,“ doplnil Procházka.

Celková cena sportovního areálu by se měla vyšplhat zhruba na patnáct milionů korun. Výdaje pokryjí z větší části dotace z prostředků Evropské unie. „Na výstavbu areálu budeme mít k dispozici jedenáct milionů z dotací. Zbylé čtyři miliony půjdou z pokladny města,“ dodal starosta.

ILONA DOBROVOLNÁ