Dosluhující školní posilovna ustoupila obecní knihovně. Ta potřebovala nové prostory a volba padla právě na místo, kde si místní i přespolní vylepšovali kondici. Vedení městyse slíbilo škole novou na jiném místě. „Stojí tam, kde dříve bývaly sprchy. Blíž tělocvičně a zadnímu vchodu,“ uvedl ředitel školy Pavel Dočekal.

Sportovci si zacvičí na desítce posilovacích strojů. Sportovní výkony podporuje i prostředí. „Podíleli se na něm žáci. Vyzdobili stěny místnosti,“ dodal ředitel.

Novou posilovnu ocenil například Stanislav Šindelka z nedaleké Šošůvky. „Chodíme tam jednou týdně s kamarády. Moc se mi líbí výzdoba. Máme to kousek, vždycky se domluvíme, kdy se nám to hodí,“ pochválil cvičení ve škole její bývalý student.

Škola v městyse nabízí i jiné sportovní možnosti. Kromě pronájmu tělocvičny si tam chodí lidé i zaplavat. Jako jediná škola na Blanensku má i bazén. O prázdninách tam plánují vyměnit dlažbu.

Cestující ve vlaku ze Skalice nad Svitavou na Blanensku do Brna mohou potkat Jaromíra Šimkůje, jak si kreslí do deníčku. Zachycuje tak materiál pro svoji výtvarnou tvorbu.
Inspiraci čerpá výtvarník ve vlaku. Nepřisedat, prosí. Nemůže se pak soustředit