V sobotu se ve víceúčelové budově ve Vavřinci koná slavnostní vyhlášení výsledků, jehož součástí bude i vyhodnocení fotografické části soutěže.

Novodvorskou alej do soutěže přihlásila studentka Kateřina Židů, která se památným stromům v Moravském krasu věnuje už několik let a spolu se svým otcem a dalšími lidmi se podílí na obnově aleje. „Z ocenění mám samozřejmě radost i kvůli všem, kteří s obnovou aleje pomáhají. Za vítězství sice nedostaneme žádné peníze, ale titul nám může pomoct nějaké získat. Díky ocenění se také více lidí dozví, že zde máme takovou krásnou alej,” zhodnotila Židů. Podle ní je v aleji ještě potřeba dodělat stříšky, které zakryjí pukliny a dutiny, chtějí tam pořídit budky pro ptáky a samozřejmostí je každoroční údržba stromů.

Vítězství v anketě potěšilo i starostu Vavřince Miloslava Novotného. „Úspěch je o to cennější, že celou věc iniciovali sami lidé. Je to prestižní ocenění, můžeme se tím chlubit při propagaci obce,” uvedl starosta. Vavřinečtí plánují, že alej bude v budoucnu součástí nové naučné stezky, kterou se chystají vyznačit. Stromořadí nechal vysázet starohrabě Hugo František Salm.