Najít zedníka a nemuset hledat mezi zahraničními pracovníky, to je dnes na Blanensku pro většinu firem nemožné. Tuto noční můru stavebních firem se snaží zvrátit Masarykova škola práce v Letovicích a letos po pěti letech opět otevře učební obor zedník. Bude jediná v okrese.
„Zájemci o výuční list byli v v předchozích letech, nestačilo to však na naplnění oboru. Až letos se sešlo devět přihlášek a tak nakonec škola otevře společnou třídu zedníků a truhlářů, která se bude na odborné předměty dělit. Některé firmy však uvádějí, že by byli schopní zaměstnat i celý ročník vyučených zedníků,“ uvedla ředitelka Masarykovy školy práce v Letovicích Sylvie Ducháčková.


Absolventi navíc nenajdou práci jen v okrese, ale i jinde. „Jestli skutečně škola nabídne vyučené zedníky, budeme se snažit navázat s ní spolupráci a absolventy získat,“ těší se ředitel závodu Prefa Brno Kuřim Jaroslav Buršík. To potvrzuje i Jiří Dvořák z blanenského úřadu práce. „Rozhodně tito absolventi nebudou mít problém s uplatněním na trhu práce. Stavebnictví zažívá obrovský boom,“ zdůvodnil.

Více informací se dozvíte v pátek 31. srpna v blanenském Deníku Rovnost.