„Stavby bychom chtěli zahájit v příštím roce,“ vyzradil blanenský místostarosta Jindřich Král. Již v měsíci dubnu by mělo začít parkoviště růst. Dokončeno bude před letními prázdninami.
Vedle hřbitova blanenští radní plánují chodník v délce necelých sedmdesát metrů. „Dále zde vznikne parkoviště se sedmapadesáti místy,“ upřesnil Král. Nebudou chybět tři parkovací stání pro tělesně postižené.
Zanechat své automobily na nově vzniklé ploše budou moci zanechat návštěvníci hřbitova, zároveň by nová místa měla odlehčit přeplněným ostatním parkovištím na sídlišti Sever. Automobily snad zmizí i z úzkých ulic mezi bytovými domy.
„Je pravda, že kolem domů stojí hodně aut, což je trestuhodné. Kdyby nastal požár, hasiči by měli problém se tam dostat,“ míní Jan Gron, který na sídlišti bydlí. Uvítal by tedy, kdyby parkoviště pomohlo vyřešit tento problém.
Nová parkovací místa by však měla vzniknout na zelené ploše před hřbitovem. „To, že tam ubude zeleň, mě mrzí,“ dodal Gron. Podle něj je největší problém zaparkovat u hřbitova v době pohřbů, což se děje nárazově.