Pracovníci společnosti Kordis, která má na starosti integrovaný dopravní systém v kraji, se snažili vyhovět co nejvíce jejich požadavkům. Ty vyplynuly z asi dvouměsíčního fungování nového dopravního systému v severní části okresu.
Podmínky pro cestování autobusem se zlepšily pasažérům z Rájce – Jestřebí. „Posílením spojů se vyřešily problémy s přetížením autobusů na trase Blansko – Boskovice a zpět. Upravily se také časy, takže spoje lépe navazují na sebe,“ popsal starosta Rájce – Jestřebí Pavel Perout. Autobus dokonce zajíždí až k vlakovému nádraží. Podle Perouta ale s některými spoji hnout nešlo, protože by narušily běh jiných spojů. „Už čtrnáct dní nám nepřišla žádná připomínka, takže lidé již systém přijali,“ míní.
I lidé z Vísek si díky úpravám oddechnou. Pracovníci Kordisu totiž posunuli čas odjezdu školního autobusu z Boskovic, který děti po skončení vyučování nestíhaly. Úprav se dočkali i lidé, kteří jezdili ranním spojem do boskovické továrny a přitom nestíhali začátek pracovní doby. „Z Kordisu nám došel dopis, ve kterém se psalo, že to budou řešit,“ potvrdil starosta Vísek Stanislav Kamba.
Podle pracovníka Kordisu Květoslava Havlíka za změny v řádu může i plánovaná výluka v Lažanech. „Nejdůležitější úpravy zasáhly ranní autobusy jedoucí na trase Černá Hora – Brno a zpět. Do Brna lidem jezdí autobus po deseti minutách, zpátky domů jezdí po dvaceti minutách,“ přiblížil Havlík. I když jde pravděpodobně o trvalé usazení tohoto systému, podle Havlíka není v dopravě nic definitivního. „Dál budeme reagovat na nové připomínky,“ prohlásil.
Olešničtí žádné připomínky nezmínili, i přes pobízení místního starosty. „Když cestují z práce z Kuřimi domů, musí na další spoj čekat hodinu v Kunštátě,“ sdělil. Bez připomínek se tedy místní lidé musí spolehnout na vlastní automobily.