Kdy se dělníci pustí do práce, zatím ještě není přesně známé. Původně se počítalo, že to bude letos o letních prázdninách s tím, že rekonstrukce zabere přibližně deset měsíců.

„U této budovy ZUŠ Blansko se připravuje projektová dokumentace. Veřejnou zakázku bude teprve investiční odbor Jihomoravského kraje vypisovat,“ sdělila na dotaz Deníku krajská mluvčí Helena Ondřejová.

Zámecký park v Letovicích
Lavičky v rybníčku nebo pohozené koše. V parku v Letovicích řádí vandalové

Stavebními úpravami se změní dispozice staré budovy. Udělají se nové střechy, část z nich bude v provedení takzvané zelené střechy. Pokrytá vegetací a půdou. Vymění se okna a budova se zateplí. Zároveň také dojde ke změně zdroje vytápění. Ve vnitřní části budovy dělníci opraví divadelní sál a všechny stávající učebny. Z původního skladu pak vznikne jedna nová.

Takto by měla budova vypadat 

Jihomoravský kraj opraví objekt Základní umělecké školy Blansko v ulici Kollárova. Využívá ho také Divadlo Kolárka. Se souhlasem Jihomoravského krajeJihomoravský kraj opraví objekt Základní umělecké školy Blansko v ulici Kollárova. Využívá ho také Divadlo Kolárka. Se souhlasem Jihomoravského krajeZdroj: Deník/ Redakce

Budovu dělníci postavili ve druhé polovině šedesátých let a sloužila jako jesle. Umělecká škola ji začala využívat až o třicet let později. Žádné zásadní opravy se tam dosud nekonaly.

Obchod a kavárna v jednom. V Boskovicích otevřela nová prodejna
Obchod a kavárna v jednom. V Boskovicích otevřela nová prodejna

„Za rekonstrukci tohoto objektu jsem nesmírně ráda. Bude tu mnohem komfortnější prostředí nejen pro žáky umělecké školy, ale také pro divadlo. Něco jsme tu vybudovali a rádi bychom to udrželi,“ uvedla již dříve umělecká šéfka Divadla Kolárka Eva Petrželová. Dodala, že po o úpravách jeviště a hlediště by měli mít divadelníci mít k dispozici jedinečný komorní sál. Malou scénu pro necelé dvě stovky návštěvníků.