Odstranili původní střechu a vybudují tam nové patro. „V nových prostorách vznikne multifunkční, environmentální a jazyková učebna. A také učebna praktických činností. Všechna podlaží budovy včetně nástavby budou dostupná výtahem. V budově školy rovněž přibude plošina pro zdravotně postižené,“ uvedla ředitelka školy Jana Burianová.

Dělníci se v těchto dnech pustili do rozsáhlých úprav budovy adamovské školy v ulici Ronovská. Za třicet milionů korun.

Jedním z cílů projektu je vyšší kvalita vzdělání žáků prvního stupně. „Vyzkouší si moderní metody výuky, se kterými se ve většině jiných základních škol seznamují až na druhém stupni,“ poznamenala Burianová.

Úpravy mají stát devětadvacet milionů korun. Čtyřiadvacet milionů pokryjí dotace, zbytek doplatí město. „Stavební práce by měly být hotové do srpna. Ještě nejsou vybrané firmy na vybavení tříd a nové technologie,“ informoval adamovský starosta Roman Pilát.

Kompletně hotovo by podle něj mělo být příští rok. „Nové prostory budou žákům a učitelům k dispozici od příštího září,“ upřesnil Pilát. Posledních velkých stavebních úprav se škola dočkala před devíti lety, kdy ji dělníci zateplili. To stálo přibližně tři miliony korun.