„Letos tam přijde na řadu už šestá etapa. Jedná se o rekonstrukci slaboproudé a silnoproudé elektroinstalace v prvním nadzemním podlaží. Vše vyjde zhruba na čtyři miliony korun,“ informovala vedoucí blanenského odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková.

Nové elektrické rozvody budou také v mateřské škole v ulici Dvorská 30, kde se dělníci pustí do první etapy v západní části školní budovy. Odhad nákladů je tři miliony. V areálu základní a mateřské školy v ulici Dvorská 26 počítají Blanenští s výměnou rozvodů teplé a studené vody, cirkulace a požárního vodovodu v suterénu i přízemí. Ve škole dojde také na osazení nových umyvadel a vodovodních baterií. „Budeme také pokračovat v postupné rekonstrukci sociálního zázemí pro školáky v hlavní budově školy v ulici Salmova. Letos přijde na řadu modernizace dalšího modulu v hodnotě zhruba 850 tisíc korun,“ uvedl blanenský starosta Jiří Crha.

Loni město odstartovalo investici za více než 80 milionů, která se týká nejstarší základní školy v Blansku. Ta stojí v ulici Rodkovského a dělníci tam letos v létě dokončí přístavbu nové jídelny a kuchyně. V další etapě pak zdemolují objekt staré jídelny, upraví hlavní vchod a část šaten.