Podle starosty Drnovic Petra Ducháčka je cílem projektu zatraktivnit obec, především náves. „Snažili jsme se zaměřit na ty nejpotřebnější věci. Se zaplacením prací nám pomohla dotace z Evropské unie," řekl starosta.

Práce začaly před třemi měsíci. Projekt zahrnuje kromě výstavby nových prostor pro kulturní akce také opravy hlavní silnice a vodovodních přípojek. Rekonstrukce se týkala i veřejného osvětlení v obci. „Vytvořit originální shromažďovací plochy v Drnovicích byl nápad, díky kterému jsme dotaci získali. Podobné místo v obci chybělo. Měli jsme problém, kde akce pořádat, " doplnil Ducháček.

Výběrové řízení na práce vyhrála díky nejvýhodnější předložené nabídce brněnská firma. Její pracovníci postavili novou dlážděnou plochu, která navazuje na pódium. To končí částečně nad vodou rybníka na návsi. Dále vzniklo molo v podobě tří kaskád. To poslouží k posezení a v zimních měsících jako nástupní plocha pro bruslaře. „Celkově vyjdou opravy a úpravy na částku okolo čtyř milionů korun. Velkou část nákladů pokryjí získané dotace, určitou částkou přispěje i obec," řekl Ducháček.

Práce budou hotové příští týden. Slavnostní otevření nových prostor pro pořádání kulturních akcí Drnovičtí naplánovali na konec srpna.

MARTINA SPOUSTOVÁ