Práce na přípravě expozice se blíží do finále, ale autoři přivítají ještě další předměty, které ji obohatí. „Expozice vznikne díky členům sdružení Včela lidem z Veselice. Hlavním autorem myšlenky na založení muzea je mladý včelař Martin Švancara. Ten s členy své rodiny shromáždil řadu věcí používaných v minulosti v Moravském krasu při včelaření, ale budou rádi za další. Například historické pomůcky, literaturu, kroniky, fotografie, lisy na mezistěny, dýmáky, pomůcky pro krmení včel a podobně. Případní dárci se mohou obrátit na obecní úřad," uvedl starosta Vavřince Miloslav Novotný.

Kromě exponátů návštěvníci v muzeu uvidí i panely s informacemi o životě včel, vážnější zájemci o včelaření získají řadu užitečných rad v infokiosku. „Expozice bude cílit především na mladé lidi, aby v nich vzbudila zájem o včelaření. Muzeum plánuje pořádat také tematicky zaměřené akce pro děti z regionu, jako například medobraní, seznamování s životem včel či jejich významem pro opylování stromů a rostlin," řekl dále starosta Vavřince.

Muzeum včelařství vzniká v kulturním domě ve Veselici, kde nově najde svoje místo i turistické informační centrum. Návrh expozice zpracovala Iva Machová z Vavřince, která je rovněž autorkou návrhu interiéru veselické knihovny, jež získala ocenění Knihovna roku 2011.