„To víte, že jsem ráda. Z vlastní zkušenosti vím, že se jednotka intenzivní péče v Blansku nedá srovnávat s olomouckou. Tam je všechno nové, moderní. Aspoň se budou v nemocnici cítit lépe i zdejší lidé,“ míní jedna z pacientek Anděla Nováková.
Opravy jsou naplánované na léto. Už nyní se opravují tři výtahy, a to díky státní dotaci ve výši jeden milion korun, jednotka intenzivní péče se začně přestavovat až od patnáctého července.
Podle náměstka ředitele pro správu Milana Klusáka byla rekonstrukce jednotky intenzivní péče záležitostí dlouhodobé potřeby. „Jednotka intenzivní péče byla ve stávající podobě zřízena v roce 1985. Za tu dobu se asi dvakrát měnila přístrojová technika. Je tedy potřeba udělat veškeré stavební úpravy a vzduchotechniku, která je nefunkční. Dále elektroinstalace, podlahy, nábytek,“ vyjmenoval Klusák. Dodal, že i zázemí pro personál je nevyhovující. Třeba u jednoho počítače se střídají sestry s lékařem.
„Také předpokládáme rozšíření stávajících pěti lůžek na sedm. Léčíme tu totiž i hemodialyzované pacienty, kterým selhávají základní funkce. V tuto chvíli zajišťujeme neurologickou péči pro pacienty z celého okresu, protože v boskovické nemocnici není k dispozici specializované neurologické pracoviště,“ vysvětlil nutnost většího počtu lůžek Klusák.

Více informací se dozvíte v úterním vydání blanenského Deníku 26. června.