VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová sanitka poputuje do Boskovic

Boskovice - Záchranná služba v Boskovicích obnoví po několika letech svůj vozový park novou moderní sanitkou.

30.3.2008
SDÍLEJ:

Zdravotnická záchranná služba zakoupila v letošním roce pro jižní Moravu celkem devět nových vozů z důvodu nutné pravidelné obnovy vozového parku.Foto: ZZS JmK

Blanenský region patří díky rozmanité členitosti krajiny a špatném stavu vozovek k jedné z nejhůře dostupných oblastí v rámci Jihomoravského kraje. Každá vteřina, o kterou se zpozdí sanitka jedoucí k pacientovi, může být osudná. Lékaři a záchranáři na Blanensku však dostanou v těchto dnech posilu – novou a rychlejší sanitku.

Územní oddělení záchranné služby Blansko, kam patří celý region včetně Boskovic, má dohromady šest velkých sanitních vozů a jeden upravený osobní automobil. V Blansku mají stanoviště tři sanitní vozy a jeden osobní, v Boskovicích jsou dvě sanitky a ve Velkých Opatovicích jedna.

A právě záchranáři v Boskovicích vymění jednu ze dvou starších sanitek za moderní vozidlo. „Nová sanitka je vybavena špičkovou technologií,“ sdělila tisková mluvčí jihomoravských zdravotnických záchranářů Barbora Zuchová. „ Například EKG monitor s defibrilátorem je vybaven možností přenosu záznamu přímo do zdravotnického zařízení. Pacienti s akutním srdečním onemocněním jsou tak přímo z terénu převezeni na specializované pracoviště, kde mají lékaři již před příjezdem pacienta podrobné informace o jeho zdravotním stavu a jsou připraveni na jeho řešení,“ objasnila jednu z předností nového vozu Zuchová.

Vybavení vozů:
Diagnostická monitorovací technika (pulzní oxymetr, EKG monitor, tonometr, glukometr atd.), transportní technika (speciální polohovací nosítka, transportní plachta atd,), obvazový a fixační materiál (dlahy, krční límce, vakuová matrace atd), terapeutické přístroje a prostředky (defibrilátor, medicinální kyslík, intubační sety, kanyly, léky atd). aj.
Technické parametry MB 318 Sprinter:
• v konfiguraci vozidel pro ZZS JMK max. rychlost až 180 km/h
• vznětový motor V6 o objemu 2.987cm3, výkon 135kW/184 PS při 3.800 ot./min., max. kroutící moment 400 Nm v rozsahu 1.600 - 2.600 ot./min. - vše s využitím turbodmychadla s proměnlivou geometrií lopatek a systémem vstřikování CDI druhé generace
• nejnovější standardy z hlediska bezpečnosti - airbag řidiče a spolujezdce, okenní airbagy, ABS, ASR, adaptivní ESP, BAS
• optimalizované jízdní vlastnosti vozu formou výbavy zesílenými tlumiči a stabilizátory
• zajištění komfortu osádky pomocí klimatizace, parkovacích čidel, el ovládání oken i zrcátek
• plnění emisních norem EURO 4
• maximální životnost karoserie - plně pozinkovaná

Možnosti nového vozu vítá i starosta Olešnice Zdeněk Peša. „Je to dobrá zpráva. Vůz rychlé záchranné služby, to je otázka života a smrti pro pacienta, který rychlou pomoc potřebuje,“ říká Peša.

Právě on může o problémech s dostupností rychlé lékařské pomoci a včasným příjezdem sanitek vyprávět. „Olešnice a její okolí patří k místům, kde není stanovená doba dojezdu sanitek splňována,“ říká.

Tato doba je vyhláškou vymezena na patnáct minut od nahlášení události, avšak díky více jak dvacetikilometrové vzdálenosti od Boskovic, navíc v členitém terénu, je dojezd sanitek na Olešnicko většinou za hranicí této doby. „Pokud bude k dispozici silná, rychlá a dostatečně vybavená sanitka, je to krok vpřed,“ chválí Peša.

Novou moderní sanitku s možností rychlejšího dojezdu uvítala i Pavla Procházková z Benešova. „Zatím jsem sanitku akutně nepotřebovala, ale je dobré vědět, že šance na rychlou pomoc se s novým vozem o něco zvyšují,“ míní Procházková.

Autor: Petr Novotný

30.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 14 900 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Pracoviště: nám. Krále Jiřího č.p. 361, 679 72 Kunštát na Moravě., Praxe v šití na průmyslových šicích strojích minim. 1 rok.. Pracoviště: King style s.r.o. - provozovna kunštát, nám. Krále Jiřího, č.p. 361, 679 72 Kunštát na Moravě. Informace: Šárka Neničková, +420 516 410 509,603 523 764.

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 15 000 Kč

Strojírenští technici kontroly kvality, laboranti Kontrola kvality. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme šikovné pracanty, kteří budou splňovat následující podmínky:, •dobrý zrak – vyhodnocování vizuálních vad výlisků, •zodpovědnost, flexibilita, preciznost (cit na detail), •uživatelská znalost MS Office, praxe v oblasti kvality výhodou, •min. SOU, všeobecné technické vzdělání výhodou, •ochota pracovat na směny, Náplň práce, •vstupní kontrola materiálu, •mezioperační kontrola výrobního procesu podle stanovených plánů, •uvolňování / zastavení výroby, procesní kontrola výrobků, Co Vám za dobře odvedenou práci nabízíme?, •práci v zavedené firmě, •adekvátní platové ohodnocení, •závodní stravování, •možnost kariérního růstu. Pracoviště: Chemoplast bec, a.s., Pražská, č.p. 1602, 678 01 Blansko 1. Informace: Lenka Skočková, +420 606 708 586.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 19 360 Kč

Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy sociální pracovník/ce v oddělení sociálně právní ochrany dětí odboru sociálních věcí MěÚ Blansko. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19360 kč, mzda max. 29150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Město Blansko vyhlašuje výběrové řízení na funkci: sociální pracovník v oddělení sociálně právní ochrany dětí odboru sociálních věcí MěÚ Blansko., Požadované obecné předpoklady: státní občan ČR, případně cizí státní občan, který má v ČR trvalý pobyt, občanská a morální bezúhonnost., Požadované kvalifikační předpoklady: vyšší odborné vzdělání získané absolvováním vzdělávacího programu v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost, nebo vysokoškolské vzdělání získané studiem v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku., Další požadované předpoklady: znalost právních předpisů v dané oblasti, zejména zákon o sociálně-právní ochraně dětí, občanský zákoník, část druhá - rodinné právo, trestní zákoník, zákon o odpovědnosti mládeže za protiprávní činy a o soudnictví ve věcech mládeže a zákon o výkonu ústavní výchovy, znalost správního řádu, umění jednat s lidmi (dobré komunikační schopnosti), odpovědnost, tvořivý přístup, týmová spolupráce, flexibilita, znalost práce na PC, ŘP sk. B, praxe ve veřejné správě vítána., Způsob, termín a místo nástupu: pracovní poměr na dobu neurčitou, nástup k 01.09.2018 nebo dle dohody, MěÚ Blansko., Platové zařazení: řídí se zákonem č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nařízením vlády č. 341/2017 Sb., a předpisy souvisejícími, platová třída 10., Lhůta pro podání písemné přihlášky: 12.07.2018, Náležitosti přihlášky: jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu, kontaktní telefon, datum a podpis, životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech, výpis z evidence rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení., Písemnou přihlášku spolu s požadovanými doklady a přílohami doručte v zalepené obálce se značkou "SOC - NEOTVÍRAT" na adresu: Město Blansko, Ing. Josef Kupčík, tajemník, nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko., Nevyžádané dokumenty a doklady budou po ukončení výběrového řízení skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Město blansko, nám. Svobody, č.p. 32, 678 01 Blansko 1. Informace: Josef Kupčík, +420 516 775 184.

Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 17 000 Kč

Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) pracovník/ce vstupní kontroly. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok., Znalost ISO 9001 a NJ výhodou, elektro vzdělání., První kontakt na e-mail: bozena.necasova@gmw.cz. Pracoviště: Gmw-měřicí technika,s.r.o., Hybešova, č.p. 584, 678 01 Blansko 1. Informace: Božena Nečasová, +420 516 410 740.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oprava silnice. Ilustrační foto.

Dukelská je stále rozkopaná. Neotevře se ani přes léto

Videosouhrn 23.–24. června 2018
1

Legální i zcela ilegální autohoničky a mexické sukně ve Strážnici: videa víkendu

Blansko roztančili Mirai i pankáči. Na Morava Park Festu

Blansko /FOTOGALERIE, VIDEO/- V sobotu po obědě bývá pěší zóna v blanenské Rožmitálově ulici většinou liduprázdná. Občas před tamním supermarketem posedává skupinka bezdomovců. Nadávají na politiku, drahý alkohol a zpackaný život. Jinak je tu mrtvo. Tentokrát jsou všechny lavičky v ulici obsazené, u nové cukrárny pořádná fronta na zmrzlinu. Hloučky lidí míří i s kornouty do zámeckého parku. V poledne tam startuje třetí ročník hudebního festivalu Morava Park Fest. 

Vracovští předvedli ve Strážnici hody, Maďarky nesly na hlavách lahve

Strážnice /FOTOGALERIE, VIDEO/– Užít si víkend a věnovat se oblíbené zábavě, poslouchat lidovou muziku i vzpomínat na mládí přicházejí lidé, kteří v podmračeném sobotním poledni míří ke strážnickému zámku a skanzenu. Cimbálky vyhrávají z reproduktorů městského rozhlasu, mezi návštěvníky s batohy a fotoaparáty se proplétají krojovaní. Strážnice hostí třiasedmdesátý Mezinárodní folklorní festival.

Za bibli Moravského krasu dostal speolog Petr Zajíček prestižní cenu

Blanensko – Moravský kras v ponorné řece času. Kniha, kterou napsal speleolog Petr Zajíček z Vavřince, získala prestižní ocenění pro autory vědecké a odborné literatury. Cenu Josefa Hlávky v kategorii vědy o neživé přírodě. Tu si Zajíček převezme v pondělí na zámku v Lužanech u Přeštic. 

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT