Ta bude podle starosty Němčic Lukáše Šebely spočívat v zateplení celého objektu včetně stropu, výměně oken a změně způsobu vytápění. „Ročně platíme za energie v kulturním domě zhruba dvě stě padesát tisíc korun, což je pro obec velká finanční zátěž. Předpokládáme, že po opravě výrazně ušetříme," přiblížil Šebela.

Oprava centra kultury v Němčicích přijde podle předběžných odhadů na dva a půl až tři miliony korun. Obec se chystá podat žádost o dotaci ze Státního fondu životního prostředí a nyní připravuje projekt. „Do rekonstrukce se chceme pustit příští rok, nejpozději však v roce 2018," upřesnil Šebela. Vedení obce už před časem nechalo v kulturním domě opravit záchody, vnitřní prostory včetně vybavení jsou ale podle Šebely ještě zachovalé a opravu nepotřebují.

Kulturní dům Němčičtí hodně využívají. Konají se v něm plesy, pouťové zábavy či rozlučky s prázdninami a je v něm i posilovna. „Od října do března tam dvakrát týdně trénujeme stolní tenis. Po opravě bude celé prostředí v kulturním domě pro návštěvníky příjemnější," sdělil člen němčické Tělovýchovné jednoty Babylon Pavel Krátký.