Na přípravě nové naučné stezky už začali pracovat žáci letovické Masarykovy střední školy, ale i tamní základní školy. „Nyní připravují texty, které budou umístěné na informačních tabulích na různých místech ve městě," přiblížila za organizátory Miroslava Vítková z Masarykovy střední školy.

Informačních tabulí bude celkem pět. „Jedna na letovickém náměstí, další u Masarykovy střední školy, dále bude tabule u zámku, u základní školy a letovického kláštera," vyjmenovala Vítková.

Dřevěné konstrukce k tabulím zhotoví studenti Masarykovy střední školy. „Žáci oboru truhlář navrhli několik variant vzhledu konstrukcí. Konečný výběr byl na radních města. Naši truhláři konstrukce také vyrobí," uvedla Vítková.

I většina textů, které si pak přečtou lidé na informačních tabulích, je v režii žáků letovických škol, a to jak základní, tak střední. „Texty budou v češtině i v angličtině. Ještě před tím, než je lidé budou moct vidět na informačních tabulích, je žáci představí na besedě na téma historie města Letovic, která se uskuteční devatenáctého března. Besedy se zúčastní i historici a zvaní jsou všichni zájemci. Každý z účastníků besedy se může k textům vyjádřit i dodat, co podle by podle něj nemělo na informačních tabulích chybět," přiblížila Vítková.

Naučná stezka bude podle ní hotová do konce října tohoto roku. „Peníze na projekt jsme získali od Americké obchodní komory. V budoucnu, pokud seženeme další finance, bychom chtěli stezku rozšířit o další zastavení," dodala Vítková.