Výstavba kanalizace v Bedřichově souvisí s rekonstrukcí obecní silnice. „Bez ní kanalizaci stavět nemůžeme a naopak. Není myslitelné, abychom nejprve postavili jedno a poté druhé. To by se mnohonásobně prodražilo," vysvětlil starosta Bedřichova František Všianský.

Silnice je majetkem Jihomoravského kraje. „Proto musíme čekat na konečné slovo Správy a údržby silnic, kdy budou její pracovníci ochotní začít novou cestu stavět. Předběžně jsme s nimi domluveni tak, že náklady ve výši sedmi milionů korun uhradí sami," upozornil Všianský.

Nová obecní kanalizace má stát asi tři a půl milionu korun. „Zaplatíme ji z našeho rozpočtu. Proto v letošním roce ani neplánujeme nějaké další investice," sdělil bedřichovský starosta.

V obou případech je podle něj stavební zákrok nezbytný. „Cesta je u nás v katastrofálním stavu, na mnoha místech je propadaná, na což si projíždějící řidiči často stěžují. Stávající kanalizace slouží Bedřichovu už od šedesátých let. Nedávno jsme ve spolupráci s odbornou firmou provedli kamerové zkoušky, po kterých bylo jasné, že instalaci nového potrubí už rozhodně nemůžeme dlouho odkládat," uvedl Všianský.