Předchozí
1 z 3
Další

Václav Zorník, Šebrov-Kateřina

Václav Zorník.Václav Zorník.Zdroj: Deník/Jan CharvátProvoz je tu z pohledu cyklisty katastrofální. O cyklostezce kolem řeky Svitavy se v těchto místech mluví už roky. Zaznamenal jsem, že se projekt hýbe vpřed. Viděl jsem zde zaměřovat geodety.

U silnice je po obou stranách rozšířená krajnice. Stačilo by ji pravidelně uklízet od nepořádku a situace by byla lepší.

Jsou na ní větve a kamení. Projekt nové cyklostezky každopádně vítám. Jezdím na kole po celé republice a věřím, že pokud tady nebudou mít lidi místo mozku vlašský ořech, tak se na stezce v pohodě vejdou i bruslaři, pěší nebo běžci. Je to o vzájemné respektu.

Nová cyklostezka má být dlouhá přes čtyři kilometry a široká tři a půl metru s asfaltovým povrchem v celé délce. Kromě cyklistů ji budou využívat také pěší nebo bruslaři bez omezení.
VIDEO: Naděláno v dresu? Cyklisty u Svitavy dostane do bezpečí nová stezka

Hynek Přidal, Brno

Hynek Přidal.Hynek Přidal.Zdroj: Deník/Jan CharvátCyklostezka by tu byla potřeba. Jezdím tudy poměrně často na kole až ke Skalnímu mlýnu. Je to vyhlášená trasa. Za sebe bych se moc přimlouval také za vybudování cyklostezky mezi Kuřimí a brněnskými Kníničkami.

Tam někteří motoristé jezdí více než stovkou a je to tam o život. Na kole není kam uhnout. A jestli budou novou cyklostezku u Svitavy využívat i bruslaři? Ve Švýcarsku se po podobných stezkách pohybuje ohromné množství lidí.

Ať už na kolech, bruslích, běžců nebo maminek s kočárky. S úsměvem a v pohodě bez kolizí. Tak nevím, proč by to nešlo i u nás.

Patrik Plhoň, Boskovice

Patrik Plhoň.Patrik Plhoň.Zdroj: se souhlasem Petra StříbrckéhoNa lesní cestě mezi Adamovem a Kateřinským mostem je to v pohodě. Ovšem dál na Blansko jde na silnici opravdu o život. V sezoně tudy jezdím dvakrát denně za prací na kole z Boskovic do Brna.

Teď jsem začal od května. Pro některé řidiče je problém pohnout volantem s posilovačem o milimetr doleva, aby se mi vyhnuli s větším odstupem.

O rychlosti ani nemluvím. Spousta z nich taky za tmy kašle na blinkry, což je v koloně aut docela problém.