Nedaleko baseballového stadionu, kolem kterého vede cyklostezka, už stojí workoutová sada na cvičení pod širým nebem. Hrazdy a posilovací stroje.

Kopačák přitom měl být původně nedaleko vstupu na fotbalový stadion. Na volné ploše mezi ubytovnou a volejbalovými kurty. „Moc to nechápu. Když lidé přijdou na fotbal s dětmi, ty si nemají kde hrát. Je tady jen malé pískoviště. Navíc kopačák je přece fotbalový symbol. Proč má být někde vzadu až u baseballového stadionu? Kdo si tam na něm bude hrát?" podivil se jeden z návštěvníků Sportovního ostrova Ludvíka Daňka, který si nepřál zveřejnit své jméno. Redakce ho zná.

Vedoucí blanenského odboru investic a územního rozvoje Marek Štefan uvedl, že zástupci města vyhodnotili místo u baseballového stadionu jako lepší. Důvodem je mimo jiné i velikost nové atrakce.

Průměr konstrukce herního prvku je totiž pět metrů a je téměř tři metry vysoký. „U baseballového stadionu už je k dispozici workoutová sestava, kde cvičí mládež i dospělí. Na nedalekou cyklostezku chodí dost rodin. Běhat, na brusle nebo cvičit na hrazdy. Takto zde bude něco nového i pro děti," dodal Štefan s tím, že nový herní prvek bude stát bezmála 370 tisíc korun.