Zakrátko je již zdálky slyšet majáky. Prezident přijíždí v koloně černých aut. Jenže lidem se vůbec neukáže. Otevírají se velká vrata a řidič s jeho vozem zajíždí dovnitř. Důchodce Zdeněk Petrželka nevěří vlastním očím. „Tak jste tady čekali zbytečně, co? Stejně jako já," zakřičí na své známé, kteří prezidenta vyhlíželi z nedaleké autobusové zastávky. Hodně ho namíchlo, že prezidenta nezahlédl. „Až do dnešního dne jsem byl jeho příznivcem, ale teď už nejsem. Chápu, že má v plánu poobědvat s hejtmanem, poslanci a senátory. Nelíbí se mi, že mu nejspíš dělalo zatěžko alespoň na chvíli vystoupit z auta a udělat pár kroků. I kdyby si s námi nepodal ruku, tak jsme mu mohli alespoň zamávat a zatleskat," zlobí se třiašedesátiletý důchodce.

Klaus se ukázal

Když byl podle jeho slov na návštěvě v Černé Hoře bývalý prezident Václav Klaus, s lidmi se pozdravil. „Lidem dokonce i podal ruku. V našem městysi jsem také viděl již několik ministrů a senátorů. Ale tak, jak se zachoval pan Zeman, to jsem ještě nezažil. Bohužel mě hodně zklamal. Jen se za ním zavřela vrata a už nebyl," zhodnotil Petrželka.

Dvaačtyřicetiletou Simonu Dufkovou z Kunštátu, která pracuje na černohorském zámku, naopak nemrzí, že prezidenta neviděla. „Ráda bych ho zahlídla, ale čekám tady na autobus. O jeho návštěvě jsem se dozvěděla teprve dnes ráno. Díky Facebooku, kde se řešilo, proč je v Černé Hoře ochranka a tolik aut," usmívá se Dufková.

Líbí se jí například Zemanův postoj k uprchlíkům. „Je vidět, že mu záleží mu na tom, aby se lidé v naší republice měli dobře a neměli strach," míní mladá žena.