Těžká technika pracuje na připojovacích větvích. Ty mají být hotové začátkem listopadu. „Jedu do školy a se semafory jsem dnes nepočítal. Nevěděl jsem o tom. Takže asi naberu zpoždění. Nedá se nic dělat. Kruhový objezd je podle mě v této části tahu Brno – Svitavy na místě. Hlavně pro řidiče, kteří se na něj napojují ve směru od Boskovic. Tam je normálně velký problém odbočit na státní silnici. Snad to dopravu zklidní a bude bezpečnější,“ řekl v pondělí krátce po osmé hodině ráno Deníku Rovnost jeden z řidičů Adam Dvořák z Letovic.

Za běžného provozu místem projíždí kolem patnácti tisíc aut denně. Cílem kruhového objezdu je podle zástupci Ředitelství silnic a dálnic zvýšení bezpečnosti.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

Na Blanensku se bude jednat po dokončení o třetí kruhový objezd na silnici I/43. Další je v Letovicích a v Černé Hoře, který se aktuálně opravuje a ve směru od Blanska je objížďka přes sousední Bořitov. Před lety fungoval krátce provizorní rondel také v Lipůvce. Tam se však neosvědčil a silničáři ho odstranili.