Jména uchazečů o post jednatele nemocnice boskovičtí radní tajili. „Do konkurzu se přihlásilo osm lidí. Jeden uchazeč nesplňoval všechny podmínky a další se omluvil, že se nedostaví k pohovoru,“ sdělil starosta města Jaroslav Dohnálek s tím, že většina uchazečů se pohybovala ve zdravotnictví nebo manažerských kruzích. Nikdo z nich nebydlel v Boskovicích. Z šesti lidí nakonec zvítězil právě sedmatřicetiletý Verner.

Radní ocenili, že nový jednatel zná lékařské prostředí a není mu cizí ekonomika. „Nechce přijít o kontakt s lékařským prostředím, takže by si rád bral služby na áru. Dále předpokládám, že bude město informovat o jednotlivých krocích. Dosud totiž tato komunikace vázla. Nemocnice potřebuje jednatele na plný úvazek,“ očekává Dohnálek. U radních zvítězila také Vernerova koncepce, jak chce nemocnici vést.

Dostat nemocnici do plusu

Do ředitelského křesla lékař usedá v době, kdy se špitál propadl znovu do červených čísel. „Stalo se tak v prvním kvartálu zásahem státu a za bývalého vedení. Nyní probíhají jednání se zdravotní pojišťovnou. Do konce roku by nemocnice neměla být ve velkém propadu,“ popsal aktuální situaci v nemocnici starosta s tím, že v minulosti se udělalo mnoho pro vybavení lékařů a zdravotníků, nyní je nutné postoupit dál, a to směrem k pacientům. „Je potřeba vylepšit slušnost a korektnost vystupování,“ podotkl Dohnálek.

Nového jednatele představil starosta lékařům včera. Mnozí jej znali z minulosti. „Je to moderní progresivní kluk z Vyškova, který jezdil na rychlé. Že nemocnici povede on, je dobrá zpráva,“ uvedl primář gynekologického oddělení Jan Machač s tím, že svou vizi Verner lékařům teprve představí.

Podle Vernera se podařilo nemocnici v minulém období ekonomicky stabilizovat. Lékaři tam pracují i s lepším vybavením. „Mým úkolem tedy bude pokračovat v průběžném zlepšování zdravotní péče pro obyvatele Boskovicka a přilehlého okolí. Proto je potřeba stabilizovat personální situaci v nemocnici, protože míra fluktuace zaměstnanců je v současnosti značně vysoká. Pouze stabilní tým lékařů, nelékařských zdravotnických pracovníků a ostatních zaměstnanců je schopen poskytnout služby, které od nás pacienti očekávají. Mám výhodu v tom, že nastupuji do nemocnice, ve které pracuje mnoho vysoce erudovaným kolegů,“ přiblížil své záměry Verner a upozornil na to, že pacienta by neměli zdravotníci považovat jen za člověka s průkazkou od zdravotní pojišťovny.

Verner přebírá žezlo po Jaroslavu Černém. Tomu zlomil vaz v ředitelském křesle boskovické nemocnice mimo jiné i dlouhodobý soudní proces. Podle obžaloby měl Černý zneužít informací v obchodním styku v době, kdy vedl nemocnici svaté Zdislavy v Mostištích na Žďársku. Tu měl prostřednictvím své firmy Chironax a nevýhodné leasingové smlouvy připravit o jeden milion korun. Radní Černého odvolali letos v dubnu.