Názory na situaci v boskovické nemocnici jsou nadále velmi rozdílné. Podle čerstvých výsledků hospodaření skončila nemocnice za minulý rok se ztrátou osmnáct tisíc korun. Někteří boskovičtí opoziční zastupitelé ale trvají na tom, že ekonomická situace nemocnice je velmi špatná. Ještě před měsícem tvrdili, že kritické hospodářské výsledky by mohly vést až ke konkurzu a na posledním zasedání zastupitelstva dokonce požadovali odvolání jednatele společnosti Nemocnice Boskovice Jaroslava Černého.
Předseda dozorčí rady Nemocnice Boskovice Pavel Vlach je s výsledkem hospodaření spokojen. „Tento výsledek nás samozřejmě potěšil. Točí se tam stovky milionů korun, takže osmnáct tisíc je prkotina. Ztráta bude vykryta hospodařením z letošního roku,“ uvedl Pavel Vlach, který je zároveň tajemníkem boskovické radnice. Podle něj je to po dlouhé době poprvé, co jsou závazky nemocnice nižší než pohledávky. „To ještě ke konci minulého roku nebylo,“ dodal Vlach.
„Naplňuje se to, co jsem říkal už od konce minulého roku, tedy, že výsledek hospodaření bude vyrovnaný. Audit a daňové přiznání k třicátému červnu to jen potvrdily,“ uvedl jednatel Jaroslav Černý. Podle něj první pololetí letošního roku bude zúčtováno do konce srpna. „Počítáme s tím, že pokud bude nějaká ztráta, bude do půl milionu korun. Celkový trend hospodaření nemocnice je vyrovnaný,“ doplnil.