Denně tam zdravotníci odbaví kolem pěti stovek lidí. „Úplně v klidu. Již jsem absolvovala dvakrát,“ uvedla na sociální síti jedna z místních Blanka Ševčíková.

Nyní bude příchozích mnohem víc, protože se už mohou objednávat do většiny ambulancí. „Celý proces měření je bezkontaktní. Přesný a spolehlivý, navíc měřeného člověka neobtěžuje. Pokud teplota překročí nastavenou prahovou hodnotu 37,3 stupně varuje zdravotníky signální světlo terminálu i hlasový signál,“ uvedla ředitelka nemocnice Vladimíra Danihelková.

Velkokapacitní kontejner na bioodpad v Blansku.
Blansko rozdá lidem zbytek kontejnerů na bioodpad

Příchozí se zvýšenou teplotou umístí zdravotníci do izolace a zvolí další postup. „Pokud potřebuje ošetření, přijdou zdravotníci s ochrannými prostředky za ním. Tak, aby se potenciálně nakažený koronavirem vůbec nedostal do kontaktu s ostatními návštěvníky nemocnice a personálem,“ upřesnila Danihelková.

Bezmála půl milionu zaplatí město za speciální monitor, který rozšíří vybavení jednotky intenzivní péče. Zdravotníci ho využijí při měření průtoku krve a srdečních funkcí u pacientů ve vážném stavu. K nákupu zařízení se Blanenští rozhodli i s ohledem na epidemii koronaviru. „Monitor zdravotníci ale využijí také k péči o další pacienty jednotky intenzivní péče,“ informoval starosta Blanska Jiří Crha.