Po covidových omezeních se bude od února operovat každý všední den. Od pondělí do čtvrtka se provádějí operace v celkové anestezii, v pátek pak zákroky s lokální anestezií. „Umožnil to zejména návrat všech zaměstnanců na jejich původní pracoviště. V posledních měsících totiž museli sloužit na covidové jednotce, pomáhat v očkovacím centru, při testování a podávání monoklonálních protilátek,“ informovala Vladimíra Danihelková.

Dodala, že covidové oddělení museli Blanenští znovu otevřít na začátku listopadu. Týdně bylo obsazené třiceti až čtyřiceti pacienty z onemocněním Covid-19. Před Vánocemi začal počet hospitalizovaných lidí klesat. „V polovině ledna jsme covidovou jednotku zrušili a opět zprovoznili společný lůžkový fond B interního oddělení,“ upřesnila ředitelka nemocnice s tím, že o pacienty s koronavirem se personál dál stará na vyčleněných pokojích.

Zchátralá budova Zámek 3. Rekonstrukci se zatím Blanenským nepodařilo dokončit. Mají problém sehnat stavební firmu.
Kdo a kdy opraví část podzámčí: Blansko má problémy se stavaři, podívejte se

V polovině ledna se také otevřelo lůžkové rehabilitační oddělení, které bylo mimo provoz zejména pro nedostatek pacientů, jelikož se od podzimu neoperovalo ani ve velkých nemocnicích. V Nemocnici Blansko zdravotníci dál provádějí indikované PCR testy, kdy lidé mají žádanku od lékaře nebo hygienické stanice. „A stále očkujeme. Nyní ještě všech pět pracovních dní, ale od 8. února to budou už jen dva dny v týdnu. V případě zvýšeného zájmu veřejnosti jsme však připraveni ihned reagovat a termíny pro očkování přidat tak, aby se neprodloužily čekací doby,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Marie Kalová.