V prosinci pojede systém ve zkušebním provozu na chirurgických ambulancích. Od Nového roku ho vedení nemocnice hodlá zavést i do všech ostatních ambulancí.

„Vycházíme ze stejného systému, jaký používají například pošty a jiné instituce. Pokud pacient není předem objednaný, vyzvedne si při příchodu do nemocnice na terminálu evidenční číslo. Tak zjistí, kdy na něj asi přijde řada a může se rozhodnout, jak s časem naloží,“ vysvětlil ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner.

Zpráva na mobil

Pokud se čekací doba zkrátí nebo naopak prodlouží, pacientům pošlou z nemocnice upozornění na mobil či e-mail. „Systém také umožňuje objednat se u lékaře přes internet na konkrétní den a hodinu. Lékař zaznamená volné termíny a pacient si vybere dobu, která je pro něj nejvhodnější,“ dodal ředitel Verner.

Změny přijdou i v jiných oblastech. „V současnosti sestra nosí pacientovu kartu lékaři do ordinace. To se však změní. Nový systém přiřadí pacientovi evidenční číslo, se kterým pak prochází všechna vyšetření. Lékař si v ordinaci rozklikne pacientovu kartu na počítači a systém jej provede přes lékaře, vyšetření až po lékárnu,“ objasnil technický náměstek ředitele Pavel Chvalina.

ŽANETA ONDROUŠKOVÁ