Město loni investovalo do nemocnice například do vybavení oddělení centrální sterilizace, které slavnostně otevřeli v závěru roku. Vše stálo šest milionů korun. „Stávající přístrojová technika byla na oddělení už od roku 2002. Každodenní provoz pochopitelně znamenal značné opotřebení,“ uvedla tehdy pracovnice boskovické nemocnice Kateřina Vorlická.

Dodala, že oddělení centrální sterilizace se svým zaměřením řadí mezi složky prevence nemocničních nákaz. Cílem tohoto specializovaného pracoviště je zajištění vysoké úrovně a kvality sterilizace zdravotnických prostředků nejen pro operační sály a všechna oddělení nemocnice, ale i pro externí zákazníky.

Nemocnici dotuje i kraj. Od něj letos dostane tři a půl milionu korun na úhradu provozních nákladů. Podobně jako v sousedním Blansku. „I když nejde o organizace zřizované krajem, ale městy, jsou pro nás velmi důležité a jsou plnohodnotnou součástí systému zdravotnictví na jižní Moravě,“ uvedl krajský radní Milan Vojta. Dodal, že obě ze zmíněných nemocnic dostaly loni od kraje po pěti milionech korun.