„K prvnímu červnu letošního roku jmenovala krajská rada novým ředitelem Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Milana Klusáka, dosavadního ředitele Nemocnice Blansko,“ potvrdil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.
Do výběrového řízení na místo ředitele jihomoravské záchranky se přihlásilo pět uchazečů.

„Příprava na konkurz byla náročná. Věnoval jsem jí asi tři týdny od podání přihlášky. Samotný pohovor trval necelou hodinu,“ řekl Milan Klusák a dodal, že konkurz byl pro něj výzvou.

Vedení blanenské radnice Klusákovo rozhodnutí respektuje a na uvolněné místo ředitele nemocnice vypíše v nejbližších dnech konkurz. „Dnes bychom měli od pana Klusáka převzít žádost o ukončení pracovního poměru. Poté vypíšeme výběrové řízení. Bude to formou inzerátu v novinách,“ přiblížila starostka Blanska Jaroslava Králová s tím, že Klusáka oslovili sami radní Jihomoravského kraje.

„Do čela záchranky chtěli někoho, kdo má zkušenosti. Než se pan Klusák dostal do pozice šéfa blanenské nemocnice, byl zástupcem ředitele a vedl úsek správy nemocnice. A ten byl pod jeho vedením na vysoké úrovni,“ řekla Králová.

Milan Klusák byl jmenován ředitelem blanenské nemocnice v roce 2007. Za dobu, co byl v jejím čele, si nejvíce cení urovnání vztahů mezi vedením nemocnice a zaměstnanci. „Odcházím v době, kdy vztahy vedení nemocnice s ostatními zaměstnanci jsou podle mého na velmi dobré úrovni. Je to největší úspěch, kterého se mi podařilo dosáhnout,“ dodal.

Podle zdravotní sestry z jednotky intenzivní péče se komunikace vedení se zaměstnanci zlepšila. „S vedením nemocnice jsem neměla problém. Když to porovnám s tím, jak to funguje jinde, nemůžu říct ani jedno špatné slovo,“ řekla Daniela Dvořáková.

Odcházející ředitel Klusák poukázal i na kroky, které vedly k lepšímu hospodaření nemocnice a získání lepšího vybavení. „Hospodaření nemocnice, které byla ve ztrátě, jsme postupně stabilizovali. Přestavěli jsme jednotku intenzivní péče. Uspěli jsme s žádostí o peníze z evropského fondu na digitalizaci nemocnice. Podařilo se zkvalitnit ambulantní prostory a lůžková oddělení, pořídit do nich nový nábytek a vybavení,“ vyjmenoval dokončené projekty Klusák s tím, že neodchází od rozdělané práce.

„Nemyslím si, že bych odešel od něčeho zásadního, co by můj nástupce nemohl dotáhnout do konce. V tom nevidím žádný problém,“ ukončil Klusák.