Kdy dostaneme peníze za své pozemky? A kolik? Ptali se v pátek večer na setkání s pracovníky krajské správy silnic v Ráječku nespokojení lidé. Přes jejich pozemky totiž vede silnice z Blanska do Ráječka, po které už rok jezdí automobily. Své peníze však majitelé pozemků dodnes neviděli.


Mezi asi padesát lidí, marně čekajících na peníze, patří i Jaroslav Tomášek z Ráječka. „Původně jste nám slíbili devadesát korun za metr čtvereční, pak se mluvilo o sedmdesáti a nakonec o padesáti. Tak jak to bude vypadat a kdy nám vůbec peníze vyplatíte?,“ rozhorlil se muž.


Ředitel krajské správy a údržby silnic Jan Zouhar se přítomným lidem omluvil. „Původně jsme počítali s tím, že do roku 2007 budou tyto pozemky finančně vypořádány. Změnou zákona ale nastala situace, kdy finanční úhrady zajišťuje kraj po odsouhlasení v zastupitelstvech. Stěžejní moment je ten, že se nám nepodařilo, tak jak jsme si představovali, odevzdat geometrický plán této stavby,“ vysvětlil Zouhar a zmínil nejrůznější překážky jako digitalizace či měření nerovných povrchů. Jde mu o to, aby do konce letošního roku všichni vlastníci obdrželi návrhy kupních smluv a mohli konečně získat své peníze. „Příští týden se na jednání ukáže, zda tento slib budeme moct dodržet,“ dodal Zouhar.

Více informací se dozvíte v Blanenském Deníku v pondělí 22. října.