Lidoveckým zastupitelům se však podoba ankety nelíbí. Podle nich ji vedení obce přichystalo jinak, než se domluvili. „Především mi vadí, že informace v anketě jsou neúplné a zavádějící, jako by chtěli zmírnit nevýhody varianty hřiště v centru obce na výletišti," uvedl zastupitel za KDU-ČSL František Ostrý. Souhlasí s ním i další lidovecký zastupitel Jiří Dlapa. „Dát malé hřiště na výletiště by snad byly vyhozené peníze," sdělil Dlapa.

Starosta Rozseče Miroslav Šikula ale výtky odmítá a diví se, že zastupitelé své námitky nevznesli už na jednání zastupitelstva. „Nikdo na zastupitelstvu jasně neřekl, že chce, aby v anketě hlasovali pouze starší osmnácti let," reagoval starosta na další výtku týkající se věku, od kterého se mohou obyvatelé vyjadřovat.

Podle Františka Ostrého se domluvili, že hlasovat budou smět pouze dospělí. Teprve až po rozdání anketních lístků ale zjistil, že je to možné už od patnácti let. Obavy má také z možnosti padělání, protože anketní lístek není opatřen žádným razítkem. Starosta ale uklidňuje, že urna pro vhazování lístků není volně přístupná. „Navíc hlasující evidujeme podobně jako při volbách," dodal Šikula.

Anketa není závazná a konečné slovo budou mít stejně zastupitelé. Lidovci však nabádají obyvatele, aby hlasovali pro variantu na kraji obce, kde se dá postavit velké multifunkční hřiště splňující požadavky na pořádání turnajů. K této variantě se kloní také Kateřina Halasová. „Byla by škoda tyto sportovní prostory nechat ladem," uvedla žena. Nyní se tam nachází staré fotbalové hřiště a kabiny.

MAREK OSOUCH