Podle vedoucí blanenského odboru školství mládeže a tělovýchovy Petry Skotákové je umísťování cirkusů či lunaparků ve městě dlouhodobě kontroverzním tématem. „Část veřejnosti tuto zábavu odsuzuje. Další, především rodiny s dětmi, ji naopak vítají. Město se snaží o kompromis tak, aby oba „tábory" byly spokojené," vysvětlila Skotáková.

Je také toho názoru, že přechodný hluk v průběhu dne k životu ve městě zkrátka patří. „Město musí umět lidem nabídnout nejen důstojné místo pro přespání, ale zejména důstojné místo pro život," míní Skotáková.

Upřesnila, že travnatá plocha na Písečné je jediným místem, kde lze kolotoče a podobná zařízení v Blansku umístit. „Prostor u vlakového nádraží už po rekonstrukci parkoviště k těmto účelům sloužit nemůže. A Palava je sice svojí plochou vhodná pro menší lunapark, ale nikoliv pro cirkus," upozornila Skotáková.

Marcela Horáková z odboru školství upřesnila, že kolotoče nyní mají být na Písečné zhruba do dvacátého června. Ivaně Sládkové, která na sídlišti také bydlí, hluk tolik nevadí. „Přes den jsem v práci a vracím se navečer, kdy kolotoče končí, tak to moc neřeším. A o víkendu? Jak se to vezme. Slyšet to samozřejmě je. Na druhou stranu, kdyby bylo u kolotočů zcela ticho, už by to nebyla pro lidi zábava. Ale kdybych měla malé děti, které musejí odpoledne spát, nebo bych byla v důchodovém věku, tak by mi asi hluk víc vadil," sdělila žena.

Provozovatelé kolotočů či cirkusů jsou na občasné stížnosti od lidí zvyklí. Před časem zavítal do Blanska například známý cirkus Berousek.

Jeho majitel Jiří Berousek se občas s negativními reakcemi setkává. „Ale jsou to výjimky. Lidem se snažíme vysvětlit, že naše zvířata jsou na muziku zvyklá a většina to pochopí," sdělil Berousek. Cirkusem se podle něj dá i v dnešní době uživit. „Za socialismu to samozřejmě bývalo lepší. Ale stále máme lidi na co přilákat. Letos u nás například artisté z Brazílie předvedou disciplínu na létacích hrazdách, která byla v Česku k vidění naposledy v šedesátých letech," uvedl.

Karel Helfer provozuje kolotoče. Návštěvnost se podle něj odvíjí od toho, jaké je venku počasí nebo od toho, jestli atrakce dovedou návštěvníky zaujmout. „Máme například autodrom nebo horskou dráhu. Ale dnes je již všeho moc, a tak nám někdy jde podnikání s odřenýma ušima. Nejhorší je, když je třeba o víkendu pouť a prší," sdělil Helfer.